15 lutego do szkoły przyjechali do szkoły Strażnicy Miejscy. W klasach I - III odbyły się prelekcje dotyczące bezpieczeństwa, w domu, na ulicy i w parku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wszystkich cennych rad. Z przejęciem opowiadały o swoich historiach. Już znają zasady i wiedzą gdzie się udać bądź zadzwonić w razie niebezpieczeństwa.
Ostatki w klasie II odbyły się pod znakiem przebieranek. Uczniowie przebrani za swoje ulubione postacie spędzili czas w bibliotece szkolnej, gdzie Pani wyjaśniła jak można wyszukiwać książki w bibliotece, pokazała jak wygląda czytelnia i na jakich zasadach korzysta się z biblioteki i czytelni. To były bardzo cenne wskazówki.

W Tłusty Czwartek w klasie drugiej odbył się bal karnawałowy. Uczniowie poprzebierani za swoje ulubione postacie chętnie uczestniczyli we wspólnych zabawach. Tańczyli, śpiewali i wykonywali rożne zadania, a to wszystko w rytmie dziecięcej muzyki

muzyki. Po wykańczających konkurencjach chętnie zasiedli do stołu aby tradycyjnie zjeść pączki i faworki ;) Zabawa była super ;)

Uwielbiamy zajęcia w szkole. Mamy dużo koleżanek i kolegów. Nasze Panie są najfajniejsze na świecie! Przekazują nam swoją wiedzę a my się pilnie uczymy.

W dniu 30 października klasa 3 pod opieką nauczyciela języka angielskiego pani Emilii Czepas wykonała plakaty przedstawiające święto Halloween. Zadanie uczniów podzielonych na dwie grupy było jednak utrudnione: prace miały przedstawiać tylko wesołe skojarzenia. Uczniowie wykazali się olbrzymią kreatywnością i pomysłowością, a element rywalizacji dodatkowo wpłynął na efekty, które możemy podziwiać na zdjęciu.

W klasie pierwszej w Ostatki odbył się bal karnawałowy. Dzieci były poprzebierane za ulubionych bohaterów bajek i nie tylko. Bawili się w rytmie dziecięcych przebojów. Były także śpiewy, zabawy i konkursy. Na koniec jeszcze słodki poczęstunek. Ostatni dzień karnawału był bardzo udany ;)

W tym roku z okazji Dnia Babci i Dziadka dziewczynki z klasy drugiej w prezencie stworzyły teledysk do piosenki pt. ,,Kiedy babcia była mała..." . Z okazji święta babć i dziadków życzymy przede wszystkim zdrowia ;)

Hu,hu,ha... nasza zima zła ;)

Udało nam się po powrocie z ferii i po nauce zdalnej skorzystać z pięknej zimowej aury za oknem. Odpowiednio ubrani w nieprzemakalne stroje, wybraliśmy się z naszymi Paniami na boisko trochę poszaleć na śniegu i oczywiście budować lodowe rzeźby. Były bałwanki, kotki, myszki jednak najfajniejsza była wspólna zabawa. Mamy nadzieje, że to nie koniec zimy z opadami śniegu i nie raz jeszcze powtórzymy takie zajęcia ;)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele Starego Cmentarza,

Informujemy że została już uruchomiona  kwesta online, na portalu zrzutka.pl na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza.

Zapraszamy do wsparcia, tym razem wirtualnie i do udostępniania wiadomości wśród bliskich, znajomych, na swoich portalach czy  mediach społecznościowych.

Do zobaczenia za rok, miejmy nadzieję już "na żywo", w zdrowiu  i w pełnym gronie naszych sympatyków.

Za wszelkie wpłaty z góry dziękujemy.

Życzymy zdrowia i dużo optymizmu w tym trudnym czasie.

Zarząd TOnSC

15 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyły się Walentynki. Pisaliśmy do siebie kartki z miłymi słówkami, życzeniami, a także rysowaliśmy dla siebie serduszka. Było nam bardzo miło tego dnia.
U nas w szkole zawsze robimy cos nowego, razem z naszymi paniami nie tylko uczymy się czytać, pisać czy liczyć. Rozwijamy także naszą sprawność manualną. Na zajęciach plastycznych i technicznych wykonujemy bardzo fajne prace. Pragniemy pokazać nasze zimowe prace - bałwanki z kul styropianowych, bałwanki namalowane z naszych dłoni, pingwinki z kubeczków jednorazowych. Przy wykonywaniu tego typu prac zawsze bardzo dobrze się bawimy ;)