Mała zakrętka może wiele!

Nasza szkoła po przerwie wraca do udziału w projekcie „Zostań Super Zakrętakiem” wspierającym podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. W ten sposób możemy pomóc dzieciakom w spełnianiu ich marzeń, a także wesprzeć środowisko naturalne i być EKO.

Od września do grudnia zebraliśmy 4 duże worki zakrętek.

Czy jednak na tyle nas tylko stać?

Zebrane zakrętki przynoście do sali polonistycznej. Zapraszamy do udziału nie tylko uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły ale też rodziców.

Bądźmy szkołą Super Zakrętaków!!!

Zbieramy plastikowe zakrętki po:

• wodach
  • sokach, napojach
  • płynach , szamponach
  • kawie, herbacie itd.
  • plastikowe zatyczki
  • opakowania po zabawkach z jajek-niespodzianek
  • łyżeczki i miarki np. do mleka, syropu
  • oraz inne elementy plastikowe, które są oznaczone dużymi literami PP, PE, HDPE, LDPD, najczęściej zamieszczone w trójkącie.

Wszystkie zbierane rzeczy muszą być czyste, pozbawione metalowych elementów
(metalowe sprężynki z dozowników itp.), tekturek uszczelniających (głównie w zakrętkach od kawy, herbaty), naklejek.

Pamiętaj!!!

• 1 kg to ok. 300-500 sztuk zakrętek (zależy to od ich masy)
  • 1 worek 120l to ok. 13-15kg zakrętek
  • 1 tona to ok. 65 worków