Dnia 14 października 2020r. jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania. W tym roku było ono dość wyjątkowe, bo niestety nie mogli być z nami nasi najbliżsi z powodu panującej pandemii. Ale wszyscy postaraliśmy się, żeby to pasowanie na ucznia naszej 40-tki było bardzo uroczyste, wzruszające i piękne. W naszej klasie, na tle jesiennych bukietów, które sami wykonaliśmy i tablicy przygotowanej specjalnie na tę uroczystość recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki oraz złożyliśmy ślubowanie na sztandar naszej szkoły. Potem nasz Pan Dyrektor pasował każde z nas ogromnym piórem na ucznia szkoły. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek. Otrzymaliśmy przepiękne dyplomy, słodki upominek, a co najważniejsze pierwszy dokument, czyli legitymację szkolną. Teraz już jesteśmy pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 40 im. Bohaterów Rewolucji 1905r.