W dniu 30 października klasa 3 pod opieką nauczyciela języka angielskiego pani Emilii Czepas wykonała plakaty przedstawiające święto Halloween. Zadanie uczniów podzielonych na dwie grupy było jednak utrudnione: prace miały przedstawiać tylko wesołe skojarzenia. Uczniowie wykazali się olbrzymią kreatywnością i pomysłowością, a element rywalizacji dodatkowo wpłynął na efekty, które możemy podziwiać na zdjęciu.

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele Starego Cmentarza,

Informujemy że została już uruchomiona  kwesta online, na portalu zrzutka.pl na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza.

Zapraszamy do wsparcia, tym razem wirtualnie i do udostępniania wiadomości wśród bliskich, znajomych, na swoich portalach czy  mediach społecznościowych.

Do zobaczenia za rok, miejmy nadzieję już "na żywo", w zdrowiu  i w pełnym gronie naszych sympatyków.

Za wszelkie wpłaty z góry dziękujemy.

Życzymy zdrowia i dużo optymizmu w tym trudnym czasie.

Zarząd TOnSC

Dnia 14 października 2020r. jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania. W tym roku było ono dość wyjątkowe, bo niestety nie mogli być z nami nasi najbliżsi z powodu panującej pandemii. Ale wszyscy postaraliśmy się, żeby to pasowanie na ucznia naszej 40-tki było bardzo uroczyste, wzruszające i piękne. W naszej klasie, na tle jesiennych bukietów, które sami wykonaliśmy i tablicy przygotowanej specjalnie na tę uroczystość recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki oraz złożyliśmy ślubowanie na sztandar naszej szkoły. Potem nasz Pan Dyrektor pasował każde z nas ogromnym piórem na ucznia szkoły. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek. Otrzymaliśmy przepiękne dyplomy, słodki upominek, a co najważniejsze pierwszy dokument, czyli legitymację szkolną. Teraz już jesteśmy pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 40 im. Bohaterów Rewolucji 1905r.

czyli spotkanie POD GOŁYM NIEBEM

Dnia 25 września 2020r. uczniowie naszej 40-tki przystąpili do akcji promującej odkrywanie wartości edukacji terenowej czyli Dnia Pustej Klasy, która jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Przystąpiliśmy do tej akcji pełni zapału i uczyniliśmy ten dzień wraz z naszymi nauczycielami według propozycji organizatora:
...Dniem Lekcji Innych Niż Wszystkie
...Dniem Inspirujących Spacerów
...Dniem Odpoczynku na Łące
...Dniem Parkowych Zabaw

Ta forma zajęć była doskonałą okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czujnej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna.

Terminy Rad Pedagogicznych 2020/2021- zobacz

Październik to Miesiąc Bibliotek i Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. Połączyliśmy te dwa tematy i w ramach Przerwy na czytanie czytaliśmy książki o zwierzętach wypożyczone z biblioteki. W szkole uczą się teraz klasy 1-3, nie wszyscy jeszcze dobrze czytają; ci, co już potrafią czytać- czytali sobie i innym, tym, którzy jeszcze nie bardzo umieją. Pięknie czytały wszystkie wychowawczynie, namówiliśmy na Przerwę na czytanie także panią księgową, panią sekretarkę i panią od biologii. Przerwa na czytanie to wielka ogólnopolska, a w tym roku także międzynarodowa akcja czytelnicza.
Zachęcamy wszystkich zmęczonych, smutnych, zniechęconych- zróbcie sobie Przerwę na czytanie, a zobaczycie, że świat stanie się weselszy i przyjazny.
P.S.
Największym powodzeniem cieszyły się książeczki o kotach i kocich sprawach. Co na to miłośnicy psów?

obchodzony jest na całym świecie od roku 1975 w dniu 1 października. Zainicjowany został przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki jako wielkiego dobra ludzkości.

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach tego święta. Pod opieką nauczyciela muzyki p. B. Aqrabawi wspieranej przez wychowawców klas nasi podopieczni wykonali z dostępnych materiałów instrumenty muzyczne, plakaty tematyczne a także prace plastyczne i literackie do muzyki filmowej polskiego kompozytora M. Lorenca „Taniec Eleny”.

Prace uczniów można podziwiać na wystawie na holu II piętra.

22 września uczniowie klasy VI i VII pod opieką wychowawców powędrowali do Miasteczka Ruchu Drogowego, by zdać egzamin na kartę rowerową przełożony z powodu pandemii z poprzedniego roku szkolnego.

Pod opieką pań instruktorek przyszli użytkownicy jednośladów powtórzyli materiał teoretyczny, a także odbyli kilka jazd próbnych. Po tych przygotowaniach rozpoczął się egzamin. Choć nie wszyscy odnieśli sukces, to nie ma powodów do zmartwienia, gdyż uczniowie otrzymali możliwość przystąpienia do ponownego egzaminu. Zwycięzcom gratulujemy, zaś za pozostałych trzymamy kciuki.

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021

w klasie 1a

INFORMACJA DLA RODZICÓW

1. Zgodnie z decyzją Premiera w dniach 26.10 - 06.11.2020 r. klasy IV-VIII przechodzą na nauczanie zdalne.

2. W godzinach 8: 00 – 16: 00 młodzież do 16-tego roku życia może poruszać się tylko w obecności osoby dorosłej.

3. Klasy I-III uczą się stacjonarnie.

4. Świetlica dla klas I-III funkcjonuje normalnie.

5. Uczeń musi być odebrany przez opiekuna po skończonych lekcjach. Nie może sam powrócić do domu.

/-/ Krzysztof Chmiel

Słynny francuski filozof Wolter powiedział: „Im więcej natura dla nas robi, tym mniej my dla niej robimy”.

Uczniowie starszych klas naszej szkoły tj. VI, VII i VIII pod opieką wychowawców swoimi działaniami w dniu 25 września zadali kłam tym słowom, porządkując zielone tereny wokół szkolnego budynku i sadząc kwiaty, które pięknie zakwitną nam wiosną.

To wszystko odbyło się w ramach Międzynarodowego Dnia Pustej Klasy, do którego nasza szkoła bardzo chętnie się przyłączyła. Klasy młodsze powędrowały na zajęcia do pobliskiego parku, natomiast „starszaki” wspomagały naturę własną pracą, która w towarzystwie innych nie sprawiała większych problemów.

Matka Natura też chyba była zadowolona, bo pogoda tego dnia nam dopisała.