Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wydarzenia

Zdrowe Drugie śniadanie

9 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w podsumowaniu projektu „Zdrowe drugie śniadanie”, realizowanego przez uczniów klasy piątej. Projekt był częścią Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego – „Trzymaj Formę”, w którym szkoła od kilku bierze udział.

Holenderski egzamin na kartę rowerową

Holenderski egzamin praktyczny na kartę rowerową. Nowość! 28 maja 2022r. Uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej nr 40 przystąpiły do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Egzamin przebiegał ulicami miasta w okolicach szkoły. Pomysłodawcą egzaminu w stylu holenderskim i współorganizatorem był edukator rowerow...

Dzień mamy

26.05.2022
Dzień mamy

Dzień mamy

26.05.2022

Życzę Ci Mamo odwagi i siły,by porywać się na cele i zmiany,które z pozoru wydają się trudne,a później wprost wymarzone,realizacji planów i nowych marzeńi kolejnych natchnień - jak fal,które pchają statek do przodu.

Super Zakrętak

Nasza szkoła od paru lat współpracuje z Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej. Zbierając plastikowe korki, pomagamy podopiecznym tej instytucji realizować marzenia. W tym miesiącu przekazaliśmy 6 worków z korkami, czyli 90 kilogramów. To całkiem niezły wynik, ale stać nas na więcej. Może za rok będzie lepiej?

Maraton egzaminacyjny

24 maja nasi ósmoklasiści, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczęli zmagania egzaminacyjne. Najpierw zmierzą się z j. polskim, później matematyką, a ostatniego dnia z j. angielskim.Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Powodzenia

23.05.2022
Powodzenia

Powodzenia

23.05.2022

Ósmoklasiści trzymamy kciuki w tych szczególnych dla Was dniach. ,,Połamania piór";)

Kolejny sukces

20.05.2022
Kolejny sukces

Kolejny sukces

20.05.2022

Kolejny sukces!!!Po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym Muzeum Tradycji Niepodległościowych „Czytam, bo lubię”.

Pamiętamy o Armii Krajowej

W sobotę 7 maja grupa uczniów z klasy VII wraz z opiekunami oznaczyła groby żołnierzy Armii Krajowej spoczywających na Cmentarzu św. Antoniego w Łagiewnikach. Specjalne tabliczki przygotowane z okazji 80. rocznicy powstania Armii Łódź otrzymaliśmy od Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Łodzi.

Wycieczka klas I-III

10 maja klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do ogrodu botanicznego. Dzieci poznawały nazwy kwiatów, krzewów, drzew, które na co dzień trudno spotkać w naturalnym środowisku.

Żonkile

20.04.2022
Żonkile

Żonkile

20.04.2022

19 kwietnia 1943 roku na terenie getta w Warszawie wybuchło powstanie. Dziś, czyli w 79. rocznicę tego wydarzenia, 8 uczniów z klasy 8 pod opieką wychowawczyni rozdawało mieszkańcom osiedla przygotowane przez siebie papierowe żonkile. To było ciekawe doświadczenie …

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, pełnych spokoju i nadziei Świąt Wielkanocnych, wiosennego optymizmu, wiary w lepsze jutro, wielu ciepłych i radosnych chwil z najbliższymi życzy Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 40 w Łodzi.

Konkursy i nagrody

Nasi uczniowie brali udział w konkursach: "Babciu, Dziadku pokaż mi Łódź swojego dzieciństwa", "Prawa Dziecka Prawami Człowieka", ,,Wielkanocne Jajko", w których oczywiście zdobyli wyróżnienia.

1 września 2021 roku rozpoczął się nowy rok Szkolny 2021/2022. Dyrektor i nauczyciele uroczyście powitali uczniów klas I - VIII, życząc samych sukcesów.