Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

84. rocznica wypędzenia mieszkańców Osiedla Montwiłła-Mireckiego

W chłodną, zimową noc z 14 na 15 stycznia 1940 roku osiedle położone w zachodniej części naszego miasta zostało otoczone przez niemieckich żołnierzy. Rozpoczął się dramat ponad 5 tysięcy mieszkańców, którzy dostali 15-20 minut na spakowanie najpotrzebniejszych rzeczy i rozkaz opuszczenia swoich domów. Strach, przerażenie, płacz… Aż trudno wyobrazić sobie emocje, jakie towarzyszyły kobietom, dzieciom, seniorom, całym rodzinom, które w sposób zbrodniczy zostały pozbawione swojego dotychczasowego miejsca na ziemi. To był pierwszy akt tragedii wieloletniej tułaczki łodzian, której końca wielu z nich nie dożyło. Jak co roku, dzięki Radzie Osiedla i osobom zaangażowanym w kultywowanie pamięci o naszym mieście, spotkaliśmy się przy pamiątkowej tablicy przy ulicy Srebrzyńskiej, nie tylko żeby uczcić pamięć wypędzonych, ale również odnowić zobowiązanie, aby nigdy więcej zło nie zatriumfowało. Oby takie wydarzenia pozostały jakże tragicznym, ale wspomnieniem sprzed lat. Nigdy więcej! Pamiętamy.