Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Holenderski egzamin na kartę rowerową

Holenderski egzamin praktyczny na kartę rowerową. Nowość!

28 maja 2022r. Uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej nr 40 przystąpiły do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Egzamin przebiegał ulicami miasta w okolicach szkoły. Pomysłodawcą egzaminu w stylu holenderskim i współorganizatorem był edukator rowerowy Pan Michał Wolny z Lublina i Pan Hubert Barański. Egzamin poprzedzony był zajęciami teoretycznymi prowadzonymi przez nauczyciela techniki i egzaminatora z ramienia szkoły współpracującego z „Rowerowa szkołą” Panią Iwonę Antosiak oraz edukatora rowerowego z  Łodzi.

Na uwagę zasługuje fakt, że egzamin tego typu został przeprowadzony po raz pierwszy w naszym mieście.  Do przeprowadzenia takiego egzaminu potrzebne wytyczenie trasy egzaminacyjnej, wsparcie i pomoc rodziców, którzy wcielili się w rolę egzaminatorów oceniających uczniów podczas wykonywania poszczególnych manewrów. Do egzaminu przystąpiło 9 uczniów, którzy przybyli na miejsce zbiórki na rowerach. Po pokonaniu i przeanalizowaniu trasy z edukatorem rowerowym, dzieci przystąpiły do egzaminu i samodzielnie w odpowiednich odstępach czasowych, pokonywały trasę mierzącą około 1,5 km. Początkowo byli zestresowani, jednak po pokonaniu trasy, emocje opadły i czekały na ogłoszenie wyników.

Wszystkie dzieci zdały egzamin praktyczny z wynikiem bardzo dobrym. Rodzice również z pełnym zaangażowaniem i przejęciem pełnili swoje odpowiedzialne funkcje.

Po ogłoszeniu wyników uczniowie i rodzice nie ukrywali swojej radości. Każdy uczeń otrzymał dyplom wzorowego rowerzysty, a egzaminatorzy upominek od edukatorów. Nasz egzamin wspierała i obserwowała  Pani Beata Aqrabawi - wicedyrektor szkoły.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.