Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Już po raz czwarty w naszej szkole obchodziliśmy to święto. W szranki konkursowe stanęli uczniowie klas I – VIII, w tym uczniowie z Ukrainy, wykazując się wiedzą z nauki o języku i umiejętnościami plastycznymi. Tytuł Mistrzyni Języka Ojczystego klas VII – VIII zdobyła Ania Wielgosz z kl. VIII. Ten sam tytuł, ale w kategorii kl. IV – VI, zdobyła Natalia Rączka z kl. VI. Odbyły się również konkursy plastyczne – kl. IV – VIII mierzyły się z powiedzeniami i przysłowiami, natomiast uczniowie kl. I – III z częściami mowy.

Nagrody w kategorii – Frazeologia w plastyce – otrzymali: Julia Ciesielska kl. VI, Arina Balabai kl. VII; Hania Mamińska i Ewa Pelska kl. VII.

Nagrody w kategorii – Plastyczna wizja części mowy – otrzymali uczniowie kl. II – Arsenii Vlasow, Natan Brewiński i Szymon Hanke.

W obecności społeczności szkolnej władze placówki p. K. Chmiel i p. B. Aqrabawi wręczyli nagrody, dyplomy i podziękowania.