KLAUZULA INFORMACYJNA

zapoznałem/zapoznałam się

Zasady rekrutacji do klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022

•  Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowanie uzupełniające do klas I Szkoły Podstawowej nr 40 prowadzonych przez Miasto Łódź na rok szkolny 2021/2022.

1. Na mocy zarządzenia nr 6343/VIII/21 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 27 stycznia 2021 roku.

•  Zasady naboru uczniów do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Łódź na rok szkolny 2021/2022.
  1. Nabór prowadzony jest elektronicznie na podstawie harmonogramu – Załącznik nr 2 do Zarządzenia Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 27 stycznia 2021 roku.
  2. Kandydaci przyjmowani będą na podstawie zgłoszenia lub wniosków elektronicznie.
  3. Na podstawie podania rodziców ubiegających się o przyjęcie do szkoły ogólnodostępnej ucznia z orzeczeniem.
  4. Warunki przyjęcia kandydatów spoza obwodu szkoły na podstawie uchwały nr XLIII/1152/17 z dnia 15 marca 2017 roku Rady Miejskiej w Łodzi, określające kryteria naboru oraz przyznawanie punktów.
  • Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2021/2022 (na wolne miejsca w klasie I)
  1. Harmonogram czynności.
  2. Rekrutacja uzupełniająca – zgłoszenia, wnioski na podstawie załącznika nr 2 do Zarządzenia Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 27 stycznia 2021 roku.
  • Tryb odwoławczy
    1. W terminie 7 dni od podania do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych rodzice / prawni opiekunowie kandydata mogą wystąpić do szkolnej komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do szkoły.
    2. Komisja rekrutacyjna w terminie 5 dni od dnia wystąpienia z wnioskiem przez rodziców / prawnych opiekunów sporządza uzasadnienie, które zawiera przyczynę odmowy przyjęcia, najniższą liczbę punktów uprawniających do przyjęcia do danej szkoły oraz liczbę punktów uzyskanych przez kandydata w postępowaniu rekrutacyjnym.
    3. W terminie od dnia trzymania uzasadnienia rodzice / prawni opiekunowie mogą wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia szkolnej komisji rekrutacyjnej.
    4. Dyrektor rozpatruje odwołania od rozstrzygnięcia szkolnej komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od daty otrzymania odwołania.
    5. Na rozstrzygniecie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.
  • Komisja rekrutacyjna do klasy I w Szkole Podstawowej nr 40 na rok szkolny 2021/2022 powołana przez dyrektora szkoły pana Krzysztofa Chmiela zarządzeniem nr 10/2020/2021

Przewodnicząca   - pani Iwona Szóstka

Członkowie:          - pani Karolina Dubacka