Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wycieczka klas I-III do Dinoparku

Dnia 23 maja 2024 roku uczniowie klas 1, 2 i 3 naszej szkoły udali się na wycieczkę do Dinoparku w Kołacinku. Wyjazd został zorganizowany przez wychowawców, którzy zadbali o to, aby była to niezapomniana i pełna wrażeń wyprawa.
Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 7:00 rano, kiedy to wszyscy uczestnicy zebrali się przed szkołą. Wszyscy byli podekscytowani i nie mogli się doczekać spotkania z dinozaurami. Po sprawdzeniu obecności i krótkiej odprawie, wyruszyliśmy w drogę.
Zwiedzanie Dinoparku rozpoczęliśmy od spaceru ścieżką edukacyjną, na której mogliśmy podziwiać realistyczne figury dinozaurów. Przewodnicy opowiadali o poszczególnych gatunkach, ich zwyczajach i środowisku życia. Dzieci były zachwycone możliwością zobaczenia na własne oczy modeli dinozaurów w naturalnej wielkości.
Kolejnym punktem programu była wizyta w muzeum paleontologicznym, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć skamieniałości i repliki szkieletów dinozaurów. Przewodnicy w ciekawy sposób przedstawiali informacje o pracy paleontologów i procesie wydobywania skamieniałości. Dzieci mogły również wziąć udział w warsztatach, gdzie uczyły się, jak wydobywać skamieniałości z piasku.
Po emocjonującym zwiedzaniu przyszedł czas na odpoczynek i zabawę. W parku znajdowało się mnóstwo atrakcji, takich jak plac zabaw, małpi gaj oraz dmuchańce. Dzieci miały też okazję przejechać się miniaturową kolejką, która jeździła wokół parku.
Na zakończenie wycieczki wszyscy uczestnicy zjedli pyszny obiad w restauracji znajdującej się na terenie parku. Dzieci dzieliły się wrażeniami i opowiadały o swoich ulubionych momentach z wycieczki.
Powrót do szkoły nastąpił około godziny 16:00. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Wycieczka do Dinoparku w Kołacinku była niezwykle udana i dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych przeżyć oraz wartościowej wiedzy o dinozaurach.